azerispellcheck

Azərbaycan dilində olan digər alətlərin müzakirəsi

Moderator: Dilmanc qrupu

azerispellcheck

İsmarıc VINCHENCO » Çərşənbə axşamı yan 01, 2008 2:52 pm

siz ozunuz azerispellcheck kimi program duzelde bilmirsiz???bizi amerikan proqramistarina mohtac qoymusuz,onlarda 100 $ isteirler bu sade proqrama.men bu programa onsuzda oqede pul veren deilem,men onu bashka yolnan ishledirem,xalq uchun pis olmazdi.MS office ichinde bashka dil yohlaicilari var amma bizimki yoxdu,bizim onlardan neimiz eskikdi,onlar pulsuz ishledir amma biz gerey 100$ pul verey,yada sehvi olan senedlerle ozumuzu biabir edey,chunku word senedlerinde negede yoxlairsan yoxla onsuzda balaca bir seyhv olur.yada bir duz giymet tein olunsaydi hecholmasa meselem 15-20$ onda almaq olardi
VINCHENCO

İsmarıclar: 4
Qeydiyyat: Çərşənbə axşamı yan 01, 2008 2:34 pm

AzeriSpellChecker belə bir proqram artıq var

İsmarıc admin » Çərşənbə axşamı yan 01, 2008 8:37 pm

Azərbaycan dilində yığılmış mətnlərdə sözlərin yazılışının orfoqrafik düzgünlüyünün yoxlanması üçün istifadə olunur. Sistem Azərbaycan əlifbasının Unicode standartları tətbiq olunan Microsoft Office paketinin bütün son versiyalarında (Microsoft Word 2000/XP/2003)-də istifadə edilə bilər.
İstəyinizi nəzərə alaraq bu proqramı saytımızda yerləşdirmişik.
AzeriSpellChecker yükləmək üçün tıklayın. http://dilmanc.az/download/Spellchecker_for_Azerbaycan.exe
Həcmi: 6.15 Mб
Proqramın ünvanı http://www.unicode.az
admin
Administrator

İsmarıclar: 165
Qeydiyyat: Вazar noy 18, 2007 1:34 pm

Proqram işləyir lakin işlətməyi də bacarmaq lazımdır

İsmarıc admin » Cümə axşamı yan 03, 2008 11:18 pm

Proqram word proqramında işləyir. Digər spellcheck proqramları necə işləyirsə bu proqramda həmçinin o cür işləyir. Düzgün olmayan sözlərin altından qırmızı dalğavari xətt çəkilir. Səhv sözün üzərində mausun sağ düyməsinə tıkladıqda sözün düzgün yazılış formasını AzeriSpellChecker proqramı göstərir...
admin
Administrator

Re: azerispellcheck

İsmarıc VINCHENCO » Çərşənbə yan 09, 2008 9:44 pm

mən bilirəm nətəhər yohlamaq amma siz verdiyiniz azsplcheck bu ssılkadaki---http://dilmanc.az/az/dilmanc/download voobşe yoxlamır. gərəy rəsmi sayttaki trialı goyasanki yoxlasın,onsuz alınmır
VINCHENCO

AzeriSpellChecker-i işlətmə qaydası

İsmarıc admin » Cümə axşamı yan 10, 2008 4:21 pm

1) word-u bağla
2) setup-ı icra et
3) word-u aç, azərbaycanca mətni seçib menyudan tools->language->set language->azeri seç sonra F7 düyməsini bas.
admin
Administrator

İsmarıc vinchennco » Bazar ertəsi yan 14, 2008 11:17 pm

mən birdə təkrar edirəm---f7 və başka növ yoxlamaqı mən bilirəm---slovarda Azərbaycan dilinin qabağında quş düşmir,amma rus və inqilis dillərinin qabaqına quş var,amma trrialı qoyanda slovarda Azərbaycan dilinin qabağında quş düşür,və onda xərşey iştəir(poçtovuzun adresını verin skrinşot çekim göndərim).məndə 2007 office.
vinchennco

Microsoft Word 2000, XP, 2003 versiyalarında

İsmarıc admin » Çərşənbə axşamı yan 15, 2008 2:21 pm

Forumda yerləşdirdiyimiz AzeriSpellChecker sistemi Microsoft Office paketinin Microsoft Word 2000, XP, 2003 versiyalarında istifadə edilə bilər.
admin
Administrator

İsmarıc Ugur » Cümə axşamı yan 17, 2008 2:06 am

Mən XP ƏS-ində Office 2003də yoxladım. İşləmədi.
Ugur

İsmarıc admin » Cümə axşamı yan 17, 2008 9:41 am

Ugur yazıb:Mən XP ƏS-ində Office 2003də yoxladım. İşləmədi.

AzeriSpellChecker-i işlətmə qaydasına riayət edin. Daha sonra səhv sözlərin altından qırmızı dalğavari xəttin çəkilməsi üçün ilkin olaraq 5-10 dəq gözləmək lazımdır.
admin
Administrator

İsmarıc VINCHENCO » Cümə yan 18, 2008 1:52 am

2007 də lap 20 dəgigə gözlə xeiri yoxdur.axı niyə rəsmi saytdaki trial versiya momentalnı yoxlayır özüdəki 2007-də+VİSTAda,a bu ise voobşe yoxlamir.mən prosto ofisdə luğət bazası xarada xansı papkada olduğunu tapa bilseydim bəlkə birşey fikirleşerdim.
(məndə VİSTA durub,DLMANC bu sistemdada pis iştəmir məncə,bəlkə mən az iştedirem DİLMANCİ ona görə səyflər gözümə dəymir)
VINCHENCO

Növbəti.

Azərbaycan dili üçün digər alətlər

Xətdəkilər

İndi foruma baxırlar: qeydiyyatlı istifadəçi yoxdur və qonaqlar: 2